KONKURS PLASTYCZNY

 

asaKONKURS PLASTYCZNY

Gminne Przedszkole organizuje konkurs przedszkolny o tematyce: „Symbole narodowe widziane oczami dziecka”

Dla wszystkich dzieci z Gminnego Przedszkola w Szaflarach.

Celem konkursu jest wzbudzanie wśród dzieci idei patriotyzmu, kształtowanie świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa i jego symboli.

üPrace plastyczne powinny być wykonane dowolną techniką (praca może być płaska lub przestrzenna).

ü Każda praca powinna być podpisana (nazwa grupy, imię i nazwisko).

üPrace należy dostarczać do nauczyciela danej grupy w terminie do 31 października 2019r.

üRozdanie nagród i dyplomów nastąpi 07 listopada 2019 roku. Podczas obchodów Święta Niepodległości.

 

REGULAMIN KONKURSU

Święto Poczty Polskiej

W tym roku Święto Poczty Polskiej obchodziliśmy 18 października 2019 r. Z tejże okazji wszystkie grupy z naszego przedszkola wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami zaprojektowały własne znaczki pocztowe, koperty oraz kartki z życzeniami. Po czym wybrały się do Urzędu Pocztowego w Szaflarach. Panie pracujące w tutejszej placówce oddziału Poczty Polskiej opowiedziały o organizacji swojej pracy i pracy listonosza. Dzieci dowiedziały się, że ta praca jest bardzo odpowiedzialna. Nauczyły się adresować listy i przesyłki. Dowiedziały się co musi koniecznie znaleźć się na liście oraz jaką drogę musi on pokonać tak aby mógł dotrzeć on od adresata do odbiorcy. Teraz pozostało nam jedynie czekać, aż listonosz odwiedzi nasze przedszkole i dostarczy listy nadane przez TUPTUSIE, ZUCHY, SMYKI i ASY.

Oprac. Halina Handzel

„Szkoła pamięta”

1280x540Nasze Przedszkole włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Kulminację tych aktywności zaplanowano na 25 października 2019 r. – ostatni piątek przed 1 listopada. W ramach akcji nasze przedszkolaki wraz z wychowawczyniami odwiedzą lokalne miejsca pamięci narodowej i zgłębią ich historię, zapalą znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej oraz odwiedzą groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności.

Dzień Pieczonego Ziemniaka

„Dziś do ogniska ziemniaki wrzucamy

i do wesołej zabawy wszystkich zapraszamy”

Pod takim hasłem, jak już przyjęło się od lat, w pierwszych dniach jesieni odbyło się w naszym przedszkolu „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz przedszkolnych wydarzeń od samego rana wywoływała wiele emocje u dzieci. Sympatyczna atmosfera oraz liczne atrakcje niewątpliwie sprzyjały integracji i dobrej zabawie.

Na dzieci czekały: „ziemniaczane konkurecje”, zainspirowane przez Panie nauczycielki. Nie zabrakło również historii o pieczonym ziemniaczku, zdjęć dzieci w tzw. „ziemniaczanej bulwie” oraz dzieci wykonały m.in. kukiełki pt. „Ziemniaczane ludziki" – grupa Asy, „Jesienne drzewa” – grupa Smyki, wokonanych dzięki ziemniaczanym pieczątkom oraz „Ziemniaczane pieczątki” – grupa Zuchy i Tuptusie.

Jak na Dzień Pieczonego Ziemniaka przystało wszystkie grupy wyszły do ogródka na degustację J. W oczekiwaniu na ziemniaki dzieci śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Ziemniaki upieczone w ognisku smakowały, jak potrawy z najlepszej kuchni.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Rodziców za przygotowanie pięknych ziemniaczanych pieczątek.

Dziekujemy również panu Pawłowi oraz paniom z obsługi za pomoc w przygotowaniu ogniska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Oprac. Anna Białońska

"CZARODZIEJSKI MŁYN"

We wtorek tj.08.10.2019 r. odwiedzili nas aktorzy z Teatru Bazyl, którzy przedstawili bajkę pt. „Czarodziejski młyn”. Aktorzy zaskoczyli naszą publiczność niezwykłym połączeniem tradycyjnego przedstawienia z elementami teatrzyku cieni, które sprawiło, że opowieść „Czarodziejski Młyn” skupiła uwagę naszych najmłodszych.

Przedstawienie śledziły wszystkie grupy naszego przedszkola. Historia o ważnych rzeczach opowiedziana z humorem i wskazanym morałem została, zatem doskonale przyjęta od „Tuptusia”, aż do „ Asa”. Głównym jego przesłaniem  było ukazanie Biblii, jako źródła  szczęścia i prawdziwej radości, których nie mogą dać ani rzeczy materialne, ani wróżby, ani żaden czarodziej.

Oprac. Katarzyna Kalata-Szczepaniec