Dzień Kubusia Puchatka w grupie Zuchów

k

18 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, czyli misia o „małym rozumku” ale „wielkim sercu”. Dzieci na całym świecie kochają tę postać. Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne. W 1997 roku mianowano nawet Kubusia Puchatka Ambasadorem Przyjaźni przy ONZ. Puchatka nie da się po prostu nie kochać, za jego prostotę, wierność, uczciwość, a także wielkie poczucie humoru.

W naszej grupie również postanowiliśmy uczcić to sympatyczne święto. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka, rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi, odtańczyły wspólnie „misiowy taniec”, pomogły Kubusiowi dostać się do miodku, spacerowały po „Stumilowym lesie”, „brykały jak Tygrysek” po torze przeszkód, a także poczęstowały się „małym co nieco”. Każdy dostał też pamiątkową kartkę z wizerunkiem misia. Dziękujemy Ci Kubusiu, że jesteś!

Oprac. Marzena Chowaniec - Szczotka

 

GALERIA ZDJĘĆ