Wiosenne zabawy w grupie Zuchów i Asów w oparciu o „Wierszyki Domowe” Michała Rusinka

FFFFZa nami kolejna przygoda czytelnicza w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu „Czytanie ma moc”, w której dzieci mogły posłuchać i dowiedzieć się ze zbioru licznych wierszy Michała Rusinka o domowych przedmiotach, które prowadzą w ukryciu podwójne życie. Wszystkie dzieci były bardzo ciekawe co robią, kiedy się na nie patrzy. Czytani były przerywane licznymi zabawami ruchowymi, a także ćwiczeniami na współpracę. Podczas słuchania dzieci mogły też wykonać liczne karty pracy związane z domowymi przedmiotami. Inspirowane domem zabawy plastyczne rozwijały pomysłowość i kreatywność dzieci. Wierszyki stały się też wśród przedszkolaków ważnym tematem do dyskusji na temat: „Co sprawia, że dom jest domem?”. Na zakończenie dzieci wykonały projekt edukacyjny „Domowe Zoo. Trening twórczych transformacji”, a także inspirowany wierszem „Słoik” pyszny kompocik z jabłek.

Opracowała: Władysława Szczechowicz

                                                          ZUCHY      ASY