Ekokulturalne przedszkole - wyzwanie na grudzień

1

 

Dokarmianie ptaków w okresie zimowym to jedna z metod ochrony tych cudownych zwierząt przed trudnym dla nich czasem. Budowa karmnika i systematyczne uzupełnianie zapasów dla ptaków to również praktyczna lekcja ekologii dla najmłodszych. Podczas realizacji projektu „ Ekokulturalne Przedszkole” również nasze dzieci zaangażowały się w ten szczytny cel jakim jest budowanie „karmników”. Przedszkolaki wspólnie z nauczycielkami konstruowały karmniki i przygotowywały „przysmaki”. Po zakończonej pracy „ Karmniki” zostały przeniesione do ogrodu przedszkolnego.

Dzięki naszej wspólnej pracy mamy ogromną przyjemność i wspaniałą okazję, aby przyjrzeć się skrzydlatym mieszkańcom ogrodów i skrupulatniej je poznać.

Serdecznie dziękujemy za przyniesienie potrzebnych materiałów do wykonania grudniowego „ekowyzwania”.

Opracowała: Katarzyna Kalata- Szczepaniec

 

ZUCHY      SMYKI        ASY