„Szlachetna Paczka”

asdfghDrodzy Rodzice!
Nasze przedszkole kolejny już raz bierze udział w corocznej edycji Szlachetna Paczka”. Serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców do przyłączenia się do tej akcji.
W tym przedświątecznym okresie otwórzmy nasze serca na potrzeby innych, ponieważ nie każdy może sobie pozwolić na spędzenie Świąt w nastroju ciepła, radości i dobrobytu. Poniżej przedstawiamy Państwu rodzinę oraz jej najważniejsze potrzeby, które wspólnymi siłami możemy zaspokoić.

Zbiórka potrwa od 15 listopada do 8 grudnia 2021r.
Liczymy na Państwa wielkie serce.
Z góry dziękujemy
J

Koordynator akcji: Władysława Szczechowicz

Pani Anna z Rodziną

• Pani Anna 20 lat
  • Brat Paweł 20 lat
  • Siostra Monika 18 lat
  • Siostra Elżbieta 16 lat
  • Brat Tomasz 12 lat
  • Brat Jakub 7 lat

Historia Rodziny

Pani Anna stanowi rodzinę zastępczą dla trójki swojego rodzeństwa: Eli, Tomka i Jakuba. Rodzice biologiczni nie żyją. Dokładnie 3 lata temu zmarł ojciec, który chorował na nowotwór tarczycy. Rok temu w grudniu dzieci straciły mamę - zatrzymanie akcji serca. Wcześniej rodzina wiodła normalne, spokojne życie. Rodzeństwo cieszyło się wspólnymi chwilami słodkiego dzieciństwa. Rodzice dawali im swoją miłość, troskę, oparcie, a także zaspokajali ich podstawowe materialne potrzeby. Mama zajmowała się domem i wychowywaniem dzieci, a tata pracował za granicą jako budowlaniec. Obecnie to pani Anna na co dzień zmaga się z trudami wychowania małoletniego rodzeństwa oraz zapewnienia im odpowiednich warunków do życia. Anna, Paweł, Monika, Ela, Tomek i Jakub stracili najważniejsze osoby w swoim życiu. Nagle zakończył się czas beztroski, wszyscy musieli dorosnąć i zacząć mierzyć się z prawdziwym życiem, które bywa trudne. Przychód rodziny to 7535 złotych, który stanowi wynagrodzenie z prac dorywczych oraz otrzymywane świadczenia. Po odliczeniu kosztów utrzymania domu oraz wydatków na dojazdy do szkoły (1734 zł.), miesięcznie na jedną osobę przypada 967 zł.

Piękno Rodziny

W zaistniałej sytuacji rodzeństwo nie czekało na pomoc z zewnątrz. Anna rozpoczęła staż w opiece społecznej jako sprzątaczka. Paweł "załapał się" do pracy w tartaku. Chłopak w czerwcu skończył zawodówkę jako mechanik i planuje wyjechać za granicę, aby wspomóc siostrę finansowo wyższymi zarobkami. Monika rozpoczęła praktyki jako sprzedawca w sklepie, a Ela w salonie fryzjerskim. Każde z nich zaczęło zarabiać swoje pierwsze pieniądze, aby móc dalej funkcjonować, utrzymać dom, a przede wszystkim zaopiekować się dwójką najmłodszego rodzeństwa. Wszyscy bardzo różnią się od siebie, a każdy z nich ma inne zainteresowania. Anna lubi gotować i słuchać muzyki. Pawła interesują samochody. Monika w przyszłości chce być kosmetyczką, Ela fryzjerką, a najmłodsi: Tomek i Jakub uczą się w szkole podstawowej, w wolnych chwilach grają w piłkę i spotykają się z kolegami i koleżankami. Największą motywacją dla rodzeństwa jest to, że mają siebie. Łączą ich bardzo silne więzi. Troszczą się o siebie wzajemnie. Wspierają się. To bardzo skromni wrażliwi, młodzi ludzie. Mają również oparcie w dalszej rodzinie, lecz Anna ma świadomość tego, że to na nią spadł obowiązek wychowania młodszego rodzeństwa.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny:

1. Środki czystości

W obecnych czasach są bardzo drogie, a niezbędne do utrzymania porządku.

2. Odkurzacz

Jest bardzo potrzebny, jego zakup odciąży rodzinę finansowo.

3. Żywność

Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju (zwłaszcza dziecka)

Pozostałe potrzeby Rodziny

• Żywność trwała: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, dżem, olej; cukier, owoce i warzywa w puszkach, konserwy rybne, konserwy mięsne, płatki kukurydziane i czekoladowe, soki, nutella,