DZIEŃ DRZEWA

jhgf

W dniu 11 października zaplanowaliśmy w Gminnym Przedszkolu w Szaflarach uroczyste obchody Dnia Drzewa. Święto Drzewa było odpowiednią okazją do zrealizowania ekowyzwania w ramach projektu „ Ekokulturalne Przedszkole”, które zakładało stworzenie w sali stałego kącika makulatury do gromadzenia różnego rodzaju papierów do ponownego wykorzystania. Tego dnia w grupach odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, w ramach, których przybliżono dzieciakom budowę drzewa, zwrócono uwagę na jego szczególne znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody oraz omówiono etapy wzrastania drzewa. Nie mogło, też zabraknąć pięknych i twórczych prac plastycznych wykonanych przez przedszkolaki. Dodatkowo, Asy zaskoczyły wszystkich wyjątkową aranżacją sali oraz przygotowanymi z pomocą Pani Władzi nakryciami głowy. Z kolei młodsze grupy Smyków, Zuchów i Tuptusiów uczestniczyły w eko-podchodach w przedszkolnym ogrodzie. Ich zadaniem było zmierzenie się z wyzwaniami dla „młodych ekologów”. Finalnie, na podsumowanie dnia wszystkie grupy posadziły drzewka w przedszkolnym ogrodzie i zobowiązały się do dbania o napotkane drzewa.

Opracowała: Katarzyna Kalata-Szczepaniec

ZDJĘCIA ZUCHY