Święto Pieczonego Ziemniaka w Gminnym Przedszkolu w Szaflarach

Wszyscy uwielbiamy ziemniaki pod różnymi postaciami, a nasze przedszkolaki najbardziej na świecie kochają ziemniaczki pieczone w ognisku.

 

Od kilku lat w naszym przedszkolu witamy jesień paląc ognisko, w którym pieczemy przepyszne ziemniaki. Wielką niespodziankę sprawiła wszystkim piękna jesienna pogoda, która bez żadnych przeszkód pozwoliła świętować na świeżym powietrzu.

Dnia, 25 września 2014 roku dzieci młodsze czyli „Tuptusie” i „Smyki” wspólnie z Panią Władzią i Panią Kasią rozpaliły ognisko przed południem. Najpierw pośpiewaliśmy, pobawiliśmy się, a to wszystko  z ziemniakiem w tle. W końcu nadszedł moment, kiedy mogliśmy spróbować smakołyków z ogniska. A najlepiej smakowały ziemniaki z solą i masełkiem. Mniam, mniam… Nawet Pani Dyrektor była zachwycona! A po południu do ogrodu przedszkolnego wyszły starsze dzieci „Zuchy” i „Asy”. Z uśmiechami na twarzach dzieci uczestniczyły w „kartoflanych” zabawach zorganizowanych Panią Marzenkę i Panią Agnieszkę.

Wiele radości sprawiło dzieciom poszukiwanie ukrytych w ogródku ziemniaków a także konkurencje w „sadzenie kartofli”, bieg z przeszkodami, zabawa  w „gorącego ziemniaka”, rzut do celu. Po radosnej zabawie, w której w sumie uczestniczyło 69 przedszkolaków przyszedł czas na zjedzenie pysznych pieczonych na ogniu ziemniaczków z masełkiem!

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Czas zapisać dziecko do przedszkola” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.