Wycieczka do OSP w Szaflarach

Międzynarodowy Dzień Strażaka- 4maja???????? 1. Dzieci odpowiadają na pytanie:  kto to jest strażak i czym się zajmuje? Zapoznaj się z obrazkami (  załącznik). 2. Rodzic czyta wiersz, a dziecko odpowiada na pytania.

We wtorek 4 maja 2021 r. w związku z obchodami Dnia Strażaka przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Szaflarach. Strażacy przygotowali swój sprzęt i samochody, aby dzieci mogły je obejrzeć i zapoznać się bliżej z ich pracą. Panowie z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego, a także sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych tj. nożyce hydrauliczne, węże strażackie, sprzęt medyczny i inne. Dużą radość sprawiło dzieciom oglądanie działania sikawki z różnego rodzaju strumieniem wody. Każdy przedszkolak mógł wejść do środka samochodu i poczuć się jak prawdziwy strażak. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając im własnoręcznie wykonane upominki.

Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wiedzy na temat zagrożeń płynących z kontaktu z ogniem. Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Gałdynowi oraz Panu Maciejowi Szlembarskiemu za miłe przyjęcie oraz życzymy bezpiecznych powrotów do domu!

Oprac. Anna Luberda

FOTORELACJA ZUCHY