Międzynarodowy Dzień Kropki

KROPKA

 Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Układaliśmy kropkową mozaikę a potem tworzyliśmy fantazyjne obrazy palcem moczonym w farbie. Bawiliśmy się też przy piosence o kropce i malowaliśmy w kropki balony, które tańczyły podczas zabawy z chustą animacyjną.

BYŁO KOLOROWO I RADOŚNIE :) 

Oprac. Władysława Szczechowicz