Poznajemy pracę fryzjera – „Tuptusie”

We wtorek 14 maja 2019 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej grupie panią Joannę Łaś, mamę Szymonka, wykonującą zawód fryzjera. Było to kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy zawody naszych rodziców”.

Pani Joanna opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy, pokazała swoje narzędzia i urządziła dzieciom mały pokaz pracy fryzjera, który wywołał mnóstwo pozytywnych emocji. Ponadto zaprezentowała atrybuty fryzjera: pelerynę, różnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki, suszarkę, prostownicę, lokówkę i wiele innych.  Następnie wykonała fryzury chętnym dzieciom. Po tak wspaniałym spotkaniu każdy Tuptuś na pewno z chęcią będzie uczęszczał do fryzjera.

Przedszkolaki podziękowały pani Joannie za przybycie oraz za cenne informacje i wspólnie spędzony czas wręczając mały upominek. Jeszcze raz dziękujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.

Dzięki tej wizycie w sali został urządzony mini salon fryzjerski, w którym każdy mógł być fryzjerem i klientem.

Oprac. Anna Luberda