Wizyta pielęgniarki instrumentariuszki

Na bloku operacyjnym pracują nie tylko lekarze, ale też pielęgniarki w roli instrumentariuszek.

     9 maja 2019r. nasze przedszkole – grupę Asów odwiedziła mama Dagmary, Pani Basia – pielęgniarka operacyjna, która opowiedziała o swojej pracy na bloku operacyjnym i o stroju jaki zakłada podczas każdej operacji. Następnie dzieci zakładały jednorazowe – sterylne rękawiczki, czepki i maski chirurgiczne - obowiązkowe na bloku operacyjnym. Następnie Pani pielęgniarka pokazała niektóre narzędzia chirurgiczne, których używają lekarze podczas operacji np. imadło, pęseta chirurgiczna, kleszczyki czy młotek chirurgiczny. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści naszego gościa a na koniec zadawały wiele ciekawych pytań. Serdecznie dziękujemy Pani Basi, że znalazła czas, aby przyjść do przedszkola i zaprezentować, mało znany dzieciom zawód pielęgniarki instrumentariuszki, ale jakże ważny
i odpowiedzialny.

Zapraszamy innych chętnych rodziców do opowiedzenia o swoim zawodzieJ

Oprac. Władysława Szczechowicz