Wycieczka Tuptusiów i Zuchów do Rabkolandu

24 maja 2022 r. z okazji Dnia Mamy odbyła się wycieczka do Rabkolandu – parku rozrywki w Rabce-Zdroju. Uczestniczyły w niej dzieci z grupy Tuptusiów i Zuchów wraz ze swoimi mamami. Rabkoland zapewnił wiele godzin wyśmienitej zabawy każdemu uczestnikowi. Mamy wraz z swoimi pociechami bawiły się wspaniale podczas wspólnych przejażdżek na najróżniejszych karuzelach, gokartach, rowerkach wodnych, samochodzikach, kolejkach, a także w ruraparku, domu do góry nogami i wielu innych atrakcjach.

Dzień Mamy bardzo udany! Wycieczka była doskonałą okazją do spędzenia wspólnego czasu ze swoją pociechą. Dzieci wróciły do domów bardzo szczęśliwe.

Oprac. Anna Luberda

Podsumowanie Projektu Ekokulturalne Przedszkole

Ekokulturalne-przedszkole - BLIŻEJ PRZEDSZKOLANasze przedszkole w roku szkolnym 2021/2022 brało udział w projekcie ekologicznym ”Ekokulturalne Przedszkole”. I tak od października 2021 r. do maja br. zostały realizowane wyzwania miesięczne. We wrześniu minionego roku realizowaliśmy zieloną salę w naszych salach pojawiły się rośliny zielone o które dbamy, w październiku urządziliśmy w naszym przedszkolu kącik makulatury. W listopadzie zbudowaliśmy hotel dla owadów w przedszkolny ogrodzie, w grudniu uruchomiliśmy karmniki dla ptaków (ptasią stołówkę). Od nowego roku swoje wysiłki rozpoczęliśmy od założenia pojemników na zbieranie nakrętek (pożeracz nakrętek). W lutym nadaliśmy drugie życie niepotrzebnym skarpetkom, rękawiczkom tworząc z nich rozmaite zwierzęta, maskotki, gniotki. Marzec poświeciliśmy na skupieniu wysiłków na oszczędzaniu wody. Natomiast w kwietniu stworzyliśmy kącik wędrującej książki. No i w końcu w maju w naszym ogrodzie przedszkolnym uruchomiliśmy mobilną kuchnię błotną, nie da się ukryć, że to wyzwanie sprawiło naszym przedszkolakom największą radość, gdyż oprócz edukacyjnej funkcji pełni ona rolę najbliższą dzieciom, mogą się zwyczajnie w niej bawić, a do tego byli zaangażowanie w jej wyposażenie. W ten oto sposób udało się nam zrealizować przez kolejne miesiące całą serię „Ekowyzwań” z projektu ekologicznego „Bliżej Przedszkola”.

Grupy biorące udział w projekcie kolekcjonowały za każde zrealizowane wyzwanie listki (za wykonane zadania), które umieszczaliśmy na plakacie. Dzieci zdobyły w ten sposób ekologiczną odznakę. Podczas tych wszystkich miesięcy wspólnej zabawy dzieci miały możliwość zdobywać cenną wiedzę w tematyce ekologii, która obecnie jest bardzo istotna. W projekty byli niejednokrotnie zaangażowani również rodzice, którzy spisali się wspaniale, za co im jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Cały cykl miał na celu przybliżenie dbania o środowisko oraz zwierzęta, a przy okazji sprawił, że dzieci miały możliwość wspólnej pracy i zabawy wraz ze swoimi rodzicami. W kolejnym roku planujemy również angażować się w projekty, które rozwijają nasze dzieci na wielu płaszczyznach.

Opracowała: Katarzyna Kalata-Szczepaniec

ZUCHY               SMYKI              ASY

Czytanie bajki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w gr. I "Tuptusie"

img 20220519123407 280611797 1368725900313942 7202527298055958717 n zmniejszamy pl

12 maja 2022 r. w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" grupę Tuptusiów odwiedziła mama Adasia. Pani Anna Golonka przeczytała przedszkolakom bajkę z serii ,,Miś Tuliś”. Dzieci były bardzo szczęśliwe z odwiedzin i z uwagą wysłuchały czytanej bajki.

Dziękujemy bardzo Pani Annie za poświęcony nam czas.

Oprac. Agnieszka Ostachowska

Dzień Strażaka

Dnia 04.05.2022r. z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka nasze przedszkole odwiedziło remizę OSP w Szaflarach. Na samym początku wizyty grupa ,,Smyki” i ,,Asy” pięknie zaśpiewały piosenkę o strażakach, a także dzieci z grupy IV złożyły życzenia Strażakom. Dzieci również wręczyły własnoręcznie wykonane laurki.

Po występach dzieci zostały zaproszone do remizy. Następnie przedszkolaki z bliska mogły podziwiać wóz strażacki, wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki wchodziły do wozu, gdzie mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy choć przez chwilę.

To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Jeszcze raz dziękujemy!

img 20220505035111 20220504 101346 zmniejszamy pl

img 20220505035818 IMG 20220504 102320 zmniejszamy pl

279407320_1105361160020074_380554147818678826_n.jpg                                  img 20220505035731 20220504 103312 zmniejszamy pl

TUPTUSIE         SMYKI           ASY