Jesień z Misiem Paddingtonem

W tym roku szkolnym grupa Zuchy i Asy biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Czytanie ma moc”, który ma na celu promowanie czytelnictwa oraz  książek wydanych przez wydawnictwo znak.

Czytanie ma moc w każdym wieku! A może nawet im się jest mniejszym, tym moc bywa silniejsza!XCCC

Jakie są główne cele programu?

• rozbudzanie dziecięcej ciekawości świata i frajdy z czytania
  • promocja czytelnictwa w oparciu o książki Wydawnictwa Znak Emotikon
  • rozwijanie kompetencji XXI wieku, takich jak: współpraca, kreatywność, empatia, krytyczne myślenie
  • wspieranie i inspirowanie pedagogów w pracy z tekstem literackim

W ciągu roku szkolnego będziemy czytać cztery książki   – jedna każdą porę roku.

Jesienią dzieci poznały misia Paddingtona jako podróżnika, odkrywcy, z którym każde dziecko może przeżyć niezapomniane przygody.

W miesiącach październik i listopad dzieci:

zrealizowały projekt badawczy „Wszystkie niedźwiedzie świata” – by dzięki Paddigtonowi uczyć się, jak zdobywać wiedzę o świecie;CCC

CCCCCCBrały udział w zabawach ruchowych i plastycznych:

• Kolej podziemna, dzięki której poznały londyńskie metro;
  • Akrobacja z walizką, do której samodzielnie wykonały małe walizeczki;
  • Niedźwiedzie ścieżki sensoryczne, która była przygotowana z różnorodnych materiałów, tak, aby dzieci wędrując bosą stopą mogły poczuć, że wędrują po piasku, trawie i innych ciekawych miejscach;
  • Kodowały z Paddingtonem zwiedzając Londyn;
  • Odwiedziły krawca, wykonując kapelusze ze starych gazet i kolorowego papieru;

Na podsumowanie jesieni z Paddingtonem, dzieci brały udział w Balu Kapeluszowym, na który mogły przygotować samodzielnie kapelusz lub przynieść gotowy.

Codziennie dzieci słuchały fragmentów opowiadań o niezwykłym misiu oraz słuchały Misiowej piosenki.

Oprac. K.Pająk-Budz

FOTORELACJA ASY

FOTORELACJA ZUCHY

Tydzień Życzliwości w naszym przedszkolu

"Uśmiech jest najprostszą droga do ludzkich serc" Anonim

Piękny czas, spędzony w miłej atmosferze. W dniach 22.11.21r. - 26.11.21r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Tydzień Życzliwości". Podczas zajęć i zabaw, wykorzystując m.in. program – „Wiem, czuję, rozumiem – wychowanie do wartości”, dzieci zastanawiały się, czym jest życzliwość, jakie cechy ma człowiek życzliwy. Każda grupa przygotowała teatrzyk na temat życzliwości. Wszystkie dzieci były ubrane na kolor żółty i nosiły uśmiechnięte buźki. Powstały plakaty i wiele ciekawych prac plastycznych mówiących o życzliwości oraz "Aleja Życzliwości" i "Sklepik Życzliwości", a na podsumowanie w grupie II Zuchy i w grupie IV Asy odbył się Bal Kapeluszowy. W podziękowaniu za udział w "Tygodniu Życzliwości" dzieci otrzymały niespodzianki.

Pamiętajmy o uśmiechu i miłych słowach nie tylko w tym dniu, ale zawsze!

IMG 20211125 111241158.jak-zmniejszyc-fotke pl

IMG 1616.jak-zmniejszyc-fotke pl    20211126 094036.jak-zmniejszyc-fotke pl

Oprac. Anna Białońska

TUPTUSIE      SMYKI

ZUCHY TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI        ZUCHY BAL KAPELUSZOWY

ASY PRZEDSTAWIENIE O TYM, ŻE POMAGANIE MA MOC     ASY TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

ASY BAL KAPELUSZOWY

Pasowanie na przedszkolaka- Tuptusie

W zeszłym tygodniu (16.11.2021r.) w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. To pierwsza tak ważna uroczystość dla naszych Tuptusiów. Od tego dnia stają się oficjalnie przedszkolakami.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez Panią Dyrektor i krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie dokonało się uroczyste pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz drobny upominek w postaci pamiątkowego medalu.

img 20211122045722 k zmniejszamy pl

Oprac. Marzena Chowaniec - Szczotka

Asy o tym, że pomaganie ma MOC!

img 20211117123020 img 20211117122905 20211110 092817 zmniejszamy pl zmniejszamy pl

W ramach projektu Gang Swojaków, najstarsze przedszkolaki nagrały film pt. "Gang Swojaków. O tym, że pomaganie ma MOC", jako pracę konkursową do piosenki projektowej. Dzieci bardzo zaangażowały się w przygotowania co widać na załączonym nagraniu. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i zapraszamy do obejrzenia. Trzymajcie kciuki za wygraną! ;)

NAGRANIE

Oprac. A.Białońska

"Domki dla owadów"

Domek dla owadów Planta TY-CW015 28x8.3x40cm hotel duży - GardenWorld -  sklep ogrodniczyW ramach projekt ekologicznego „Ekokulturalne-przedszkole” powstały wspaniałe „Domki dla owadów”. Dzieci wraz z nauczycielkami skonstruowały domki, które następnie wypełniły materiałem przyrodniczym przyniesionym przez rodziców. Zostały one umieszczone w przedszkolnym ogrodzie. W domkach tych przezimują pożyteczne owady: biedronki, trzmiele, pszczoły murówki, złotooki, może nawet motyle. A wiosną zapylając rośliny i walcząc ze szkodnikami będą naszymi pomocnikami podczas prac w przedszkolnym ogródku.

Oprac. Anna Luberda

ZUCHY         ASY       SMYKI