XV EDYCJA „KUBUSIOWYCH PRZYJACIÓŁ NATURY”

         logoKPN_2.jpgNasze przedszkole od kilku już lat przystępuje do realizacji Ogólnopolskiego Programu Ekologicznego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Organizatorem programu jest marka Kubuś. Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii. W pierwszym tygodniu ferii od 31.01 do 03.02.2023, w oparciu o materiały edukacyjne nauczyciele realizowali z dziećmi wiele działań, aby zadbać o otaczające nas środowisko. Przedszkolaki zrealizowały 4 misje: „Misja Przedszkole”, „Misja Dom”, „Misja Sklep”, „Misja Las”. W ramach zajęć dzieci m. in. segregowały śmieci, prowadzili obserwacje przyrodnicze, bawiły się w sklep, wykonały zdrowy sok, brały udział w ćwiczeniach gimnastycznych, grały w gry edukacyjne i oglądały filmy, wykonały pudełko na skarby oraz talerz żywności. Nasze przedszkole otrzymało certyfikat potwierdzający przyznanie tytułu „Kubusiowego Przyjaciela Natury”.

Oprac. Anna Buńda

FOTORELACJA SMYKI

KAMPANIA „OSTRZEGAMY SENIORÓW PRZED OSZUSTAMI”

Drogie Babcie, Drodzy dziadkowie!

Życzymy Wam, aby każdy dzień przynosił Wam radość!

Bądźcie czujni i ostrożni – nie dajcie się oszukać!

W styczniu przed Dniem Babci i Dziadka nasze przedszkole już po raz kolejny włączyło się w Kampanię Edukacyjną „Ostrzegamy Seniorów przed oszustami”. Jak co roku, wyjątkowe zadanie na te dni otrzymały przedszkolaki. Ich rolą było dostarczenie swoim babciom i dziadkom, specjalnych, własnoręcznie pokolorowanych laurek z życzeniami i edukacyjnym wierszykiem. Wierszyk podpowie jak uniknąć oszustwa „na wnuczka” i „na policjanta”.  W ramach tej akcji dzieci po pokolorowaniu wręczyły je swoim dziadkom i babciom. Pamiętajmy, że im więcej osób świadomych, tym mniej znajdzie się w gronie poszkodowanych.

Kampania „Ostrzegamy seniorów przed oszustami” realizowana jestw ramach projektu Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan na podstawie porozumienia zawartego w 2020 roku pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, a Komendą Wojewódzką Policji.

Oprac. Anna Buńda

IMG 5602

Dzień Babci i Dziadka w Remizie OSP w Szaflarach

 

 img 20230130082401 327993209 845905689814247 5722450114802427322 n zmniejszamy pl

Kochamy Was całym sercem 

       Babcia i Dziadek są po rodzicach najbliższymi osobami dla dzieci. Często już w dorosłym życiu, sięgając do wspomnień z dzieciństwa, przywołujemy obraz babci: jej uśmiechniętą i kochającą twarz, jej ręce zawsze gotowe, aby nas pogłaskać, przytulić i pomóc… Nie umiemy sobie wyobrazić naszego dzieciństwa i późniejszych lat życia bez babcinej obecności. Pamiętamy o nich wszystkich zarówno o tych, których już nie ma z nami, jak i o tych, które jeszcze nam towarzyszą i nieraz, mimo podeszłego wieku i chorób, zawsze mają dla nas uśmiech i są skłonne do pomocy. U babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z dziadkiem można porozmawiać o dawnych czasach, które znane są nam tylko z kart książek historycznych. Dla dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanuje się ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość i ogromne doświadczenie życiowe. Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się coraz cieplej na sercu, bo to przecież jest święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. Dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

       Dnia 27 stycznia 2023r. odbyła się ta wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Remizie OSP w Szaflarach. Tego dnia w piątkowe popołudnie nasze kochane Babcie i Kochani Dziadkowie tłumnie pojawili się w Remizie. Niektórzy z nich przyjechali nawet z bardzo odległych miejscowości. Frekwencja dopisała, sala wypełniona była po brzegi. Przybyłych gości powitała dyr. Gminnego Przedszkola w Szaflarach pani Katarzyna Pająk – Budz składając im najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i pociechy z tak wspaniałych wnucząt. Pani dyrektor podziękowała także wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej wspaniałej uroczystości: rodzicom, paniom nauczycielkom, personelowi przedszkola oraz strażakom.

Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy podczas prezentowanego przez wszystkie dzieci programu artystycznego. Przedszkolaki pod czujnym okiem nauczycielek z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki, ilustrując ruchem ich treść. Szanowni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Na koniec wnuczęta odśpiewały STO LAT! i obdarowały swoich ukochanych gości upominkami.

Po części artystycznej wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Czas umilały przeboje muzyczne do tańca i śpiewu. Spotkanie było świetną okazją do kultywowania tradycji przedszkolnych, zacieśnienia więzi rodzinnej i udanej zabawy wnucząt z Babcią i Dziadziem.

Podczas tej uroczystości wspomogliśmy także leczenie małej Kamilki (rdzeniowy zanik mięśni). Zebraliśmy do puszki 2707 zł. Dziękujemy wszystkim za wspaniały gest. Pamiętajmy, że dobro zawsze powraca.

Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Dziękujemy strażakom za udostępnienie Remizy.

Opracowała: Władysława Szczechowicz

 

FOTOGALERIA

ZDJĘCIA SMYKI

Podsumowanie akcji "Góra Grosza" 2022/2023

W dniach 01 listopada 2022r. – 20 stycznia 2023r. w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach akcji „Góra Grosza”. 

Celem akcji było uświadomienie dzieciom, że najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc wielu dzieciom, które znalazły się w najtrudniejszej sytuacji życiowej. Plakat-XXIII-edycji-akci-Gora-Grosza

Ile w tym roku uzbieraliśmy?

2858 monet po 1 gr

1215 monet po 2 gr

1088 monet po 5 gr

542 monety po 10 gr

529 monet po 20 gr

150 monet po 50 gr

11 monety po 1 zł

6 monety po 2 zł

1 monety po 5 zł

2 banknoty po 10 zł

1 banknot po 20 zł

Inne monety:

1 peny

1 schilling

74 centów

Ogółem zebraliśmy 6 400 polskich monet o łącznej wartości 410 zł 28 gr 

oraz 74 centówKwota została przekazana w styczniu 2023r. organizatorowi akcji – Towarzystwu Nasz Dom

Dziękujemy wszystkim, którzy nie szczędzili GROSZA !!!!!!! 


                                                                        

         Koordynator akcji: Katarzyna Kalata - Szczepaniec

 

Dzień Popcornu u Zuchów

19 stycznia 2023 r. był kolejnym dniem radosnego świętowania w grupie Zuchów, a mianowicie obchodziliśmy Dzień Popcornu.

        img 20230130080803 img 20230130080716 received 892737772160419 zmniejszamy pl. zmniejszamy pl                                     

 

Dzieci dowiedziały się jak to się dzieje, że z tak małego ziarna kukurydzy powstaje tak wyśmienita przekąska. Poznały także sposoby uprawiania kukurydzy, warunki w jakich rośnie oraz jej zastosowanie. Przedszkolaki uczestniczyły w różnych zabawach matematycznych, dydaktycznych i plastycznych. A największą radość sprawiła Zuchom degustacja tego przysmaku.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Oprac. Halina Handzel